Türkiye’de mobil oyun üretici firmalar nelerdir?

Türkiye’de Mobil Oyun Üretici Firmalar Nelerdir?

Ülkemizde kurulan mobil oyun şirketlerinin sayısı gün geçtikçe sayısını arttırmaktadır. Hatta geçmiş yıllar kurulan ve 5 yıldan fazla sektörde oyun geliştiren Türk mobil oyun üretici firmaları vardır. Ülkemizde kurulan ve yerli oyunlar üreten firmaların bir kısmı dünya çapında birçok kullanıcıya sahiptir ve oyun sektöründe isimleri bilinmektedir. Mobil oyun sektörü Türkiye’de son yıllarda oldukça gelişmeye başlamıştır. Bunun için Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği adında bir dernek bile kurulmuştur. Peki Türkiye’de mobil oyun üretici firmalar nelerdir? Bu yazımızda dünya çapında isim yapmış ve milyonlarca indirmeye sahip olan mobil oyun firmalarını inceleyeceğiz. Türkiye’de mobil oyun üretici firmalar nelerdir sorunuzun yanıtını bu içerikte fazlasıyla almış olacaksınız. İşte en popüler Türk mobil oyun üretici firmaları:

Turkiyede Mobil Oyun Uretici Firmalar Nelerdir
Turkiyede Mobil Oyun Uretici Firmalar Nelerdir

Peak Games

Peak Games 2010 yılında kurulan bir mobil oyun üretici firmasıdır. Peak Games, global anlamda adını duyuran oyun şirketleri arasında yer almaktadır. Ayrıca dünya çapında geniş bir mobil kullanıcı sistemi kurmayı başarmıştır.

Peak Games mobil oyun firmasının casino  oyunları 270 milyondan fazla indirilmeye sahiptir. En bilindik oyunları, hala birçok insan tarafından sevilerek oynanan Gin Rummy Plus, 101 Okey Plus, Toy Blast ve Spades Plus oyunlarıdır. Peak Games oyun kaliteli oyunları üretmeye ve dünya çağındaki başarısını arttırmaya son hız devam etmektedir.

Gram Games

Gram Games, 2012 yılında İstanbul’da kurulan bir mobil oyun üretici firmasıdır. Gram Games’in en büyük özelliği neredeyse her yaşa hitap eden oyunlar geliştirmesidir. Oyunları 100 milyondan fazla indirilmiştir. Gram Games tarafından geliştirilen Six! İsimli oyun Amerika’da Pokemon Go’yu geçerek zirveye oturmuş ve mobil oyun piyasasında büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Gram Games’in en sevilen oyunları Merged!, Lumino! Ve 1010! oyunlarıdır.

Mildmania

Mildmania oyun firması, 2013 yılında TÜBİTAK teşviki ile kurulmuştur. Mildmania’nın geliştirdiği Darklinkg isimli oyun ilk haftasında App Store’da üst sıralarda yer alarak hem dünya medyasında konuşuldu hem de binlerce mobil oyuncular tarafından sevilerek oynanan bir oyun oldu.

Mildmania oyun üretici firması Rop, Darklings ve Cattch oyunları ile adını oyun sektöründe duyurmuştur. Mildmania günümüzde hala kaliteli oyunlar yapmaya ve global anlamda oyun sektöründe kendine değer katmaya devam etmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir